Tanew Majdan Stary-Alwa Brody Małe 5:1 (3:0)

Tanew:

Mateusz Niecko-Damian Zań,Mateusz Kita, Marcin Margol,(71' Robert Urbanik) Sławomir Skubis- Dawid Nizio,Mirosław Król ( 85' Adam Grab), Paweł Nizio, Dawid Wójcik-Marcin Rymarz(74'Michał Kowal), Tomek Kowal (77' Rafał Zań)

Bramki: Mirosław Król x2, Marcin Rymarz, Michał Kowal, Rafał Zań

Graficzne ustawienie zespołu znajdą Państwo klikając w wynik meczu na stronie głównej!

Tytuł doskonale odzwierciedla przebieg meczu. Zgodnie z przewidywaniami zawodnicy Tanwi pokazali, że ich miejsce to Klasa A i wygrali z Alwą Brody Małe 5:1. Nasi zawodnicy podeszli do meczu bardzo skoncentrowani, od początku widać było na boisku ambicję i wolę walki. Mecz zaczął się dobrze dla gospodarzy, zawodnicy gości nie potrafili wymienić kilku podań już na własnej połowie boiska. Tanew przeważała, grała lepiej krótkimi podaniami, raz po raz goszcząc w polu karnym przeciwnika. Alwa ograniczała się do przerywania akcji naszego zespołu niekiedy bardzo brutalnymi faulami w strefie środkowej boiska. Goście grali długimi piłkami w kierunku napastników lecz obrona gospodarzy radziła sobie dość dobrze. Taktyka Tanwi przyniosła efekt w 18 minucie meczu kiedy to Mirek Król został obsłużony prostopadłym podaniem i niczym rasowy snajper w sytuacji sam na sam z bramkarzem pięknym lobem umieścił piłkę w bramce.Po błędzie obrońcy Alwy Marcin Rymarz uderzył piłkę obok interweniującego bramkarza i w 30 minucie było 2:0 dla Tanwi. Chwilę po tym goście zostali ukarani rzutem wolnym pośrednim, który z odległości 12 metrów po krótkim rozegraniu wykorzystuje Mirek Król uderzając mocno prawą nogą. Bramkarz przy tym strzale nie miał żadnych szans. Nasza Tanew do przerwy prowadziła 3:0. Druga połowa zaczęła się od gry piłką naszego zespołu lecz to zawodnicy Alwy strzelili bramkę na 3:1 w 59 minucie. Prostopadłym podaniem został obsłużony napastnik gości i z odległości 16 metrów precyzyjnym strzałem umieścił piłkę przy lewym słupku bramki. W tym momencie zawodnicy gości uwierzyli w swoje umiejętności na chwilę przejmując inicjatywę. Nie trwało to zbyt długo, ponieważ podwójna zmiana na pozycji napastników przyniosła oczekiwany efekt,już w 75 minucie dośrodkowanie z lewej strony Dawida Nizio z najbliższej odległości strzałem głową na bramkę zamienił Michał Kowal. Dzieła zniszczenia w 80 minucie dokonuje Rafał Zań strzałem swoją słabszą lewą nogą z odległości 5 metrów. Tanew miała jeszcze kilka okazji bramkowych lecz do końcowego gwizdka sędziego nic już się nie zmieniło,3 punkty zostały w Majdanie Starym.

W przedmeczu drużyny juniorów Nasza młoda Tanew pokonała rówieśników z Brod 6:5 (0:3). Skład Naszej drużyny: Jakub Grabias, Mateusz Marzec (78' Paweł Bulicz), Jarek Dziura, Dominik Guzorczuk (65'Krystian Kozak), Szymon Kulnianin (51' Jarek Skwarek)- Daniel Luchowski, Paweł Blicharz, Marcin Działo, Mariusz Wójcik (41' Daniel Pyzio)- Tomasz Jastrzębski, Tomasz Micyk (61' Damian Kołodziej)

Bramki: Daniel Pyzio x2, Tomasz Jastrzębski, Daniel Luchowski, Bramka samobójcza Alwy, Tomasz Jastrzębski.

Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu na najlepszego zawodnika drużyny seniorów meczu które znajdziecie w aktualnościach!